Нов земјотрес регистриран во Турција

Сподели со своите пријатели

Земјотрес со јачина од 3,7 степени ја погоди турската провинција Адана

Loading...

Земјотрес со јачина од 3,7 степени според Рихтеровата скала е регистриран во турската провинција Адана на југот од земјата, соопшти Канцеларијата за елиминација на последиците од природни катастрофи (АФАД).

Според известувањето на социјалната мрежа „Х“ (поранешен Твитер), земјотреси се регистрирани во областа Симбели во 12:42 часот по локално време.

ПРОЧИТАЈТЕ И:  Почнува Нобеловата недела: Еве кога ќе бидат доделени престижните награди!