14.08.2019 08:33

Низа села во Старо Нагоричане и Липково без струја


Без електрична енергија денеска во период од 10:00 до 11:30 часот ќе останат повеќе села во општина Старо Нагоричане.

Како што информираат од Регионалниот центар за управување со кризи станува збор за селата: Пелинце, Челопек, Кокино, Никуштак, Алгуља, Мутаово, Карабичане, Жегљане, Кокино, Длабочица, Степанце, Рамно, Карабачане, Жегљане и Кокино.

loading...

Во моментот без електрична енергија се и селата Опае, Лопате, Ваксинце и Лојане на подрачјето на Општина Липково.


© Крадењето авторски содржини е забрането со закон. Преземањето на текстови и изјави во авторска сопственост на порталот Кумановски Муабети е дозволено делумно, со задолжителен хиперлинк до содржината која се пренесува. Секое преземање фотографија означена со лого, без претходна согласност со Кумановски Муабети, е строго забрането!

Последни наслови

Facebook Comments