Невестата се спремила да го фрли бидермаерот: Се предомислила во последен миг и направила нешто што многумина го осудиле (ВИДЕО)

Сподели со своите пријатели

Видеото од венчавка од Австралија го сподели интернет заедницата, а додека некои ја оправдуваат постапката на невестата, други го осудуваат, сметајќи дека не било во ред да се направи такво нешто.

Loading...

Сè било таму, тортата, музиката, невестата во венчаница која се подготвувала да го фрли бидермаерот, но таа не го фрлила, туку буквално го ставила во рацете на нејзината пријателка.

Збунетата девојка го земала букетот, се свртела, а зад неа било нејзиното момче кое ја запросило! Венчавката на Левен и Кетрин Бене била „расипана“ бидејќи вниманието на сите не било насочено кон младенците, туку кон нивните пријатели.

Најдобриот пријател на младоженецот одлучил да ја запроси својата девојка на венчавката, младоженецот дури беше снимен од Левен!

 

 

@laiivvewhen your bestmate proposes at your wedding ##fyp ##wedding ##suprise ##foryoupage ##foryou ##lovestory♬ original sound – Laiven Bene


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *