Невеста ја откажала венчавката бидејќи од гостите побарала само едно, но никој не сакал да ја испочитува!

Сподели со своите пријатели

Свадбата од соништа е значителен трошок. Особено во денешно време, кога свадбената индустрија ги множи атракциите за кои можете да потрошите за да ја направите свадбата уште попосебна. Венчавката е откажана поради сонот на невестата.

Loading...

Некои скандали на социјалните мрежи се чини дека се плодови на имагинацијата на креаторите на парадоксни документарни серии. Сепак, овој живот пишува вакви приказни.

 

 

Невестата сакала да го исполни својот сон за голема, голема свадба. Затоа, таа ги замолила своите гости да ја финансираат. Редоследот е малку обратен. Често се случува невестата и младоженецот и нивните семејства да земат заеми за венчавки, кои подоцна ги отплаќаат со подароци од гостите. Повеќето луѓе ја носат таканаречената „по чинија“ како подарок за венчавки во коверти, што, како што сугерира името, делумно ги покрива трошоците за настанот. Редоследот, сепак, не е најконтроверзен тука. Сумата што ја бара потенцијална невеста е пошокантна.

Жената очекувала сите да платат 1.000 фунти за нејзината венчавка од соништата, што е околу 1.100 евра. Гостите едногласно ја одбиле оваа „услуга“. Лута, невестата започнала расправија на Фејсбук, споредувајќи го нивното однесување со изневерување.

“Само дај ми ги парите за свадбата. Дали е толку тешко финансиски да издржувам пријател? Нема да ти ги ископам очите. Дури нема да се преправам дека не ми е гајле. Тоа беше мојот сон”.

Loading...

 

 

Таа исто така додаде дека исчезнува од социјалните мрежи затоа што сака да се отсече од лажните пријатели и повеќе не сака да има контакт со „злобни суштества“.

Реакциите на нејзините пријатели беа едногласни.

„Немам зборови. Ти си луда”.

„Што е со тебе? Кој нормален би очекувал вакви пари?” Пишуваат потенцијалните гости на свадбата. Со нетрпение ги очекуваме следните светски извештаи за брилијантните идеи на невестата и младоженецот.

 

Loading...


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *