15.01.2018 00:10

НЕВЕРОЈАТНА СНИМКА: Авион полн со патници слета од пистата и заврши на чекор од морето (видео)

Facebook Twitter Google+

Авион со 162 патници слета од пистата откако при слетување на аеродромот во турскиот град Трабзон и застана на каллива падина, на само неколку метри над морето.

Снимката на која се гледа како службите се обидуваат да го извлечат авионот назад на пистата е објавена на социјалните мрежи.

Се работи за патнички авион „Boing 737-800“ од авиокомпанијата „Пегаз“, а инцидентот се случил во сабота.

Како се наведува, авионот излетал од пистата околу 2.400 метри по слетувањето при долждливи услови и намалена видливост.


© Со преземање на содржината ги прифаќате Условите за преземање содржини
Loading...

Последни наслови

Facebook Comments