Нетпрес: Целта на терористите бил напад на пет полициски станици

Сподели со своите пријатели

Целта на терористите била синхронизирано да нападнат пет полициски станици во Зајас, Кичево, Гостивар, Тетово и Куманово, јавува Нетпрес.

Loading...

Според неофицијални информации, убиени се 15 терористи. Синоќа, министерката за внатрешни работи соопшти дека 20 лица од терористичката групација се приведени.

МВР денеска врши анализа за нивната инволвираност во ситуацијата, а ќе им бидат направени и парафински ракавици.

Двајца припадници на безбедносните сили хоспитализирани на скопските клиники, утрово ум подлегнале на повредите. Со тоа, бројот на загинати полицајци се искачи на осум.

Leave a Reply