Несреќни сте затоа што сте сингл? Фокусирајте се на овие поважни работи!

Сподели со своите пријатели

Сè ни е јасно – за помалку од една недела е Денот на вљубените и вие сте очајни затоа што ќе го поминете сами или во најдобар случај со пријателите.

Loading...

Затоа решивме да ве потсетиме на многу поважни работи од љубовна врска, така што дури и овој Ден на вљубените не претставува депресивен ден за да поминете во жалост затоа што сè уште не сте пронашле ваш духовен пријател.

Стрес, пад на имунитетот и несоница: Животот без секс носи сериозни последици

Љубов кон самите себе

Можеби звучи како клише, но дали некогаш сте се запрашале дали навистина се сакате? Ако треба да размислите, одговорот е не.

За да можете воопшто да се посветите на друга личност, прво мора вистински да се прифатите и да се сакате себеси. Затоа, наместо да жалите и да посакувате филмска љубов, првин работете на тоа да се сакате себеси.

7 знаци дека со сигурност ќе успеете во животот

Луѓето кои се во врска не се нужно среќни

Loading...

Фактот дека вашата пријателка може да има долгогодишна врска со момче не значи дека таа е посреќна од вас.

Врските честопати се исполнети со проблеми, несогласувања и непроспиени ноќи да размислуваат за иднината на таа врска.

Вие, од друга страна, можете да спиете мирно и да се посветите и напредокот за безгрижно дружење и излегување со пријателите.

Бракот на мажите им го продолжува животот, на жените им го скратува

Живеење на сопствениот живот

Да, сите можеме само да си го живееме сопствениот живот, но она што е важно е како да го поминуваме времето што ни е дадено.

Многу луѓе кои се во врска честопати размислуваат за својот партнер, се прилагодуваат на ситуации во кои не сакаат да се прилагодат, а на крајот живеат живот во кој не сакаат да живеат.

Животот е во ваши раце и можете да го поминете своето време целосно самостојно ако сакате.

Loading...

Leave a Reply