Необична хотелска понуда: Преку прозорецот храните жирафи, а спиете со лавови (ФОТО)

Сподели со своите пријатели

Еден хотел во Велика Британија им нуди на своите гости необично искуство, а тоа е хранење жирафи.

Хотелот и резерватот Port Lympne е луксузен хотел лоциран во Хајт, Кент, Велика Британија, кој ќе биде подготвен да ги прими гостите следното лето.

Loading...

 

View this post on Instagram

Good morning from @portlympnepark 🦁 #LionLodge

A post shared by Kady McDermott (@kadymcdermott) on

 

Покрај интересните имиња за сите 8 сместувачки единици, претежно според познати луѓе кои престојувале во нив во одреден момент, хотелот може да се пофали и со висока категоризација: има 4 sвезди.

 

 

Ветува одлично искуство и нуди нешто невообичаено, а тоа е дружење со жирафи. Резервациите веќе се прифаќаат, а досега има повеќе од 9.000.

Loading...

 

View this post on Instagram

Tiger eyes are the most beautiful and mesmerising of all the big cats 👁 👁… so sad that these beautiful creatures are critically endangered and still being murdered for medicinal purposes across Asia 😤 … on a positive note, an overnight stay in #tigerlodge @portlympnepark allows guests to contribute directly to our conservation work @theaspinallfoundation protecting , breeding and releasing endangered animals back to the wild . Your ticket in, is their ticket out 🙏🙏🙏 WE ARE NOT A ZOO – WE BELIEVE NO ANIMAL SHOULD BE IN CAPTIVITY FOR HUMAN “EDUCATION” – WHERE POSSIBLE ALL CAPTIVE WILD ANIMALS SHOULD BE REWILDED AND LIVE FREE ✌️ #savewildlife #sustainabletravel #staycation #conservationhotel #portlympne #hotelwithapurpose #charityhotel #conscioustravel #giveback 🐅🦒🦓🐆🦍🦏🙏

A post shared by Victoria Aspinall 🐆🦓🦒 (@victoria__aspinall) on

 

Хотелот е дел од резерватот и има 10 соби и пет луксузни колиби. Животни како жирафи, носорози, горили, лавови лутаат по имотот. Тие ќе имаат свои патеки што ќе минуваат покрај прозорците на хотелските соби. Објектот наречен Giraffe Hall ќе им овозможи на гостите да уживаат во пијалак и поглед кон паркот.

 

 

Цените се движат од 239 до 1.750 фунти за една ноќ.

Апсолутно целиот приход остварен за сместување се користи за подобрување на работата на самиот сафари парк.

 

Loading...

 

Најскапа е Lion Lodge, со прозорци со поглед на лавовското дувло. Лавица и две младенчиња живеат во дувлото.

 

Loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *