Неколку улици во Куманово утре без електрична енергија

Сподели со своите пријатели

Три улици во текот на утрешниот ден ќе останат без електрична енергија поради интервенција во електро дистрибутивната мрежа, информираат од Регионалниот центар за управување со кризи.

Станува збор за улиците “Прозорска”, “Бајрам Шабани” и улицата “Бошко Буха” и тоа во период од 10 до 13 часот.


Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.