Неколку населени места денеска ќе останат без електрична енергија

Сподели со своите пријатели

Како што информираат од ЕВН Македонија, во текот на денешниот ден ќе има искчлучување на електричната енергија во кумановско-липковскиот крај.

Loading...

Станува збор за планиран прекин на напојувањето, кој ќе биде во интервал од 08:30 до 16 часот. Станува збор за селата: Матејче,Виштица,Липково и Отља.


Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.