Неколку лица од Куманово добија кривични за физичка пресметка од декември

Сподели со своите пријатели

Неколку лица денеска добија кривични пријави под сомнение дека сториле кривично дело насилство.

– СВР Куманово поднесе кривична пријава против Н.С.(23), Б.С.(23) и М.И.(23), тројцата од Куманово, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „насилство”, информираат од Министерството за внатрешни работи.

Loading...

Пријавените, заедно со уште шест непознати лица, на 24.12.2019 ги забележале А.А., А.С., М.А. и А.С. од Куманово, кои се движеле со патничко возило „мерцедес” и во погоден момент им го попречиле патот, по што излегле од две возила и со тврди предмети удирале и го оштетиле возилото „мерцедес“.

Никола Ивановски


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *