19.04.2019 11:38

Некој сака пудлици, а овој човек две џиновски кобри (ВИДЕО)


Момче од Индонезија по име Ајс Хабиби (веројатно уметничко) за миленици има два метри долги кралски кобри.

Тој не се плаши од нив, затоа што тврди дека неговиот организам има природен противотров од вакви опасни влечуги. Кога ќе каснат, нему тоа му изгледа како да го каснал комарец.

loading...

Во секој случај, не благодаирме.

фото: Youtube printscreen/ViralHog


© Крадењето авторски содржини е забрането со закон. Преземањето на текстови и изјави во авторска сопственост на порталот Кумановски Муабети е дозволено делумно, со задолжителен хиперлинк до содржината која се пренесува. Секое преземање фотографија означена со лого, без претходна согласност со Кумановски Муабети, е строго забрането!

Последни наслови

Facebook Comments