НАУЧНАТА ФАНТАСТИКА Е РЕАЛНОСТ: Кинеска компанија објави снимка од војска кучиња роботи (ВИДЕО)

Сподели со своите пријатели

Кинеската компанија објави видео од „армија на роботски кучиња“, што ги тера луѓето да размислуваат за крајот на човештвото.

Loading...

Спектакуларното видео се шири со молскавична брзина на социјалните мрежи, и натера многумина да подразмислат.

Имено, на видеото се гледа како роботи прават вежби и се следат истовремено.

Погледнете како тоа изгледа:

 


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *