11.09.2019 13:17

Нападна девојка на улица и се обиде да ја грабне, но таа храбро се спротивстави (ВИДЕО)


Храбра девојка од Филаделфија успеа да се одбрани од напаѓачот, кој се обиде да ја киднапира среде бел ден на улица.

Инцидентот се случил во неделата наутро и полицијата го објави видеото со надеж дека ќе го идентификува напаѓачот.

loading...

На видеото се гледа неидентификуван маж како фаќа девојка одзади додека шета по улицата.

Сепак, таа веднаш започнува да се бори и да го клоца киднаперот, додека цело време вреска за помош.

Девојчето го удрило неколку пати тешко пред да се откаже и ја пушти.

После тоа, тој полека се оддалечил додека храбрата девојка трчала преку улицата во потрага по помош.

Наскоро пристигна и полицијата, која сега се обидува да го открие напаѓачот.

Сведоците велат дека девојката е многу храбра затоа што му возвратила, бидејќи тој не го очекувал тоа.


© Крадењето авторски содржини е забрането со закон. Преземањето на текстови и изјави во авторска сопственост на порталот Кумановски Муабети е дозволено делумно, со задолжителен хиперлинк до содржината која се пренесува. Секое преземање фотографија означена со лого, без претходна согласност со Кумановски Муабети, е строго забрането!

Последни наслови

Facebook Comments