Нанесете природен мелем, направен од 2 состојки и ќе имате полни усни

Сподели со своите пријатели

Дали сакате да имате пoлни усни, но не сте поддржувач на интервенции со игла и филери? Постои природен начин на кој можете малку да ги зголемите, комбинирајќи вазелин и цимет.

Loading...

 

 

Како влијаат на пополнувањето?

Кога се мешаат, овие состојки ја стимулираат циркулацијата во усните, па стануваат уште поизразени во боја, и изгледаат поголеми и полни.

Циметот е „задолжен“ за стимулирање на циркулацијата и проширување на крвните садови, додека вазелинот ги прави усните меки и негувани.

Подготовката на мелеми е лесна!

Loading...

 

 

Измешајте лажичка стопен вазелин и еден нокт цимет во прав, така што тие убаво да се спојат, па нанесете ја на претходно измиените и исушени усни.

Освен што изгледаат поцелосно, усните ќе мирисаат прекрасно и ќе имаат висок сјај.
Ако додадете половина лажичка мед на овој рецепт, тогаш измешајте ги сите состојки и оставете ја смесата да се стврдне во фрижидер 24 часа, ќе добиете природен мелем за усни.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *