Најголемите стереотипи и вистини за хороскопските знаци

Сподели со своите пријатели

Секој хороскопски знак е придружен со опис на личноста, но хороскопот често може да се прочита на многу начини, што ги прави знаците на хороскопот лесно „лепат“ карактеристики што се неточни.

Loading...

Три хороскопски знаци кои се најзабавни сексуални партнери

Овенот е импулсивен

Тоа е огнен знак што не значи дека е премногу темпераментен или не може да го контролира својот карактер.

„Овните се двигателите на Зодијакот, како и првите родени. Тие честопати имаат ненадејни реакции – но тие дејствуваат само кога ќе ги испитаат сите факти“, вели астрологот Лиза Стардуст, додавајќи:

“Тие се всушност многу методични. Затоа, не претпоставувате дека тој не е во можност да биде добар партнер или пријател заради она што го слушате за нивниот карактер.

Кои хороскопски знаци најдобро чуваат тајни, a кои едвај чекаат да ве предадат?

Биковите се мрзливи

Loading...

За биковите се шпекулира дека се мрзливи, а всушност тоа е далеку од вистината.

„Тие постојано работат на постигнување на нивните наведени цели“, вели астрологот и додава дека уживаат во релаксација, но само кога ќе ги завршат сите обврски.

Близнаците не се веродостојни и се дволични

Бидејќи Близнаците симболизираат близнаци, честопати можеме погрешно да ги окарактеризираме како неверодостојни и дволични. Стардауст смета дека ова не е во ред.

Хороскопски знаци кои никогаш нема да ги изневерат своите партнери

„Тие имаат тенденција да ги убедат другите дека грешат поради што изгледа дека се дволични, но во реалноста, тие се обидуваат да создадат хармонија меѓу другите“, вели Старстуст.

ПРОЧИТАЈТЕ И:  Ова се трите најосамени хороскопски знаци

Покрај тоа, бидејќи со нив владее Меркур, од сите знаци, тие реагираат најбрзо кога некој се обидува да комуницира со нив, без разлика дали е по телефон, СМС или електронска пошта.

 

Loading...

 

Ракот е плачлив

Иако нема ништо лошо во солзите, Ракот има многу подобра контрола над своите емоции отколку што зборуваат стереотипите.

Овие хороскопски знаци не можете да ги измамите

„Со нив владее Месечината, а Ракот е најчувствителниот емотивен знак на Зодијакот (Месечината го менува својот знак на секои два и пол дена)“, вели Старстуст, додавајќи:

„Сепак, ракчиња имаат ѕид за своите емоции и не дозволуваат тие да бидат толку лесно вознемирени. Овој емотивен оклоп ги спречува да имаат подлабоки емоции.

Лавовите ја сакаат драмата

Loading...

Иако не е целосно неточен, секако дека ова клише за Лавовите е преувеличување.

Три хороскопски знаци кои едноставно не знаат како да заштедат

„Сите сме слушнале гласини дека Лавот е натпросечно драматичен. Сепак, тие едноставно се премногу горди што понекогаш може да се помеша со драматична реакција“, вели астрологот.

Девиците треба да држат сè под контрола

Девиците сакаат да ги играат работите на одреден начин, но тоа не значи дека не се во состојба за компромис. Тие сакаат ред и концизна комуникација затоа што тие се аналитички дел од Меркур“, вели Старстуст, додавајќи:

„Исто така, тие ќе ве набљудуваат сè додека не сфатат кои се фактите и што измислувате. Не претпоставувајте веднаш дека не можете да се дружите со Девици, бидејќи тие се искрени и отворени за предлози“.

Loading...
ПРОЧИТАЈТЕ И:  Овие хороскопски знаци се најголемите баксузи: Секогаш ги следи малер!

НИКОГАШ НЕ ЗАБОРАВААТ: Хороскопски знаци со најдобра меморија!

 

 

Вагата е неопределена

Loading...

Само затоа што Вагата се обидува да ја балансира нејзината внатрешна природа, не значи дека тие постојано се незадоволни.

Хороскопски знаци кои се мајстори на манипулацијата

Иако на моменти можеби изгледаат тешко да се балансираат, Вагата наоѓа рамнотежа во мерење и анализирање на секоја ситуација“, вели Стардуст и додава дека ја сакаат слободата, но кога влегуваат во врска тие се крајно верни.

Скорпиите се опсесивни

Овој хороскопски знак набљудува користејќи го своето мислење, засновано врз факти, за да го спречи и разликува доброто од лошо и погрешното“, вели Стардуст, додавајќи:

Loading...

Хороскопски знаци кои без многу труд ќе заработуваат пари оваа есен

„Можеби ќе потрае подолго време да разберат што навистина сакаат во животот, но штом го знаат тоа, ќе направат се за да го добијат она што го замислиле.

 

 

Стрелците се злобни

Loading...

Иако Стрелецот е генерално искрен, не претпоставувајте дека е злобен и саркастичен.

Овие хороскопски знаци се најарогантните во целиот зодијак

„Стрелецот навистина ги користи лакот и стрелата, но тој користи само зборови за да ја покаже својата искрена природа и никогаш нема намера да ги повреди другите“, вели Старуст.

Јарците се ладни

Без оглед што се зборува, тие не се студени работохоличари без чувства.

Loading...
ПРОЧИТАЈТЕ И:  Хороскоп за понеделник, 28 ноември

„Тие се чувствителни и забавни затоа што можат да се шетаат низ емотивните води, како и да трчаат низ земјата. Јарците се слатки и сакаат скоро сè околу нив. Тие работат напорно, но затоа што се паметни и добри во својата работа и решени да ја прават брзо секоја работа.

Себични, мрзеливи и несигурни: Хороскопски знаци кои се најлоши љубовници!

Ако познавате Јарец кој е премногу фокусиран и несоодветен за вас на работа, тоа едноставно може да биде стресна работа.Тие заслужуваат пауза, бидејќи тие се многу љубезен знак.

 

 

Водолиите се малку „луди“

Иако сакаат авантури, тие не се „чудни“ колку што им ја прикачуваат оваа етикета. Тие честопати добиваат репутација на „слободни љубовници“.

Три хороскопски знаци кои се убедливо најголемите кавгаџии

Во реалноста, сепак, тие најмногу го сакаат редот и структурата – и само размислуваат надвор од кутијата, уметнички и знаат какви се тековните трендови “, вели Старстуст.

Ако го имате овој знак меѓу пријателите, ќе се забавувате на најзабавни места.

Рибите се чудни

Не сите се неверодостојни или недостапни.

„Живеат под вода и материјалниот свет го гледаат поинаку од повеќето заради креативниот ум што го имаат“, вели Старстуст, додавајќи:

3 хороскопски знаци кои се најлоши во браковите

„Иако тие често пливаат далеку од другите и живеат во нивниот подводен свет, тие се лојални и не сакаат да ги навредуваат другите – тие само живеат во нивниот свет“, пишува Bustle.com.