Најдобрите руски пилоти во садо-мазо скандал за кој зборува целиот свет (видео)

Сподели со своите пријатели

Петнаесетина пилоти на познатата цивилна авијација од Уљановск денеска ја шокираа цела Русија.

на социјалните мрежи се појави снимка од забавата на која пилотите, гордоста на Русија, играат полуголи, а движењата кои ги прават и костимите на нив ја згрозија и јавноста и целиот државен врв.

Пилотите направиле апродија на ЛГБТ спотовите носејќи садо-мазо костими во пеизодата „Зошто е подобро да не летате со авион“.

Корисниците на социјалните мрежи биле воодушевени со мешањето на задниците на млади, полуголи пилоти, додека Русите се згрозени од снимките.

САМО ВО РУСИЈА: Со падобран скокна од балконот на својот стан (видео)

Loading...

Пилотите носат капи, глумат чистачи, пеглаат облека, вртат кошаркарски топки и на крајот лижат банани. Цело време изведуваат движења на најдобрите стрипери во светот, па и не изненадува што снимката стана вирална.

– Искрено не би коментирал вакво однесување на руските пилоти. Седам во канцеларијат аи не знам што да направам. Ќе го решиме ова како знаеме и умееме. Во авијацијата сум 20 години и прв пат видов вакво нешто. Снимката боли. Толку вложивме во нив, а така ни враќаат, вели  Петр Тимофејев, командант на единицата и дисциплинската комисија за авијација.

Сергеј Морозов, регионален гувернер  на Уљановск и политичар многу близок до Владимир Путин оформил специјална комисија да го прегледа видеото и да донесе одлука како ќе бидат казнети пилотите.

Она што јавноста најмногу ја изненади е што снимката е направена на најценетата тренинг академија за пилоти во Русија.


Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.