Нагелсман може да го замени Гвардиола во Манчестер сити

Сподели со своите пријатели

Главниот тренер на Лајпциг, Јулијан Нагелсман може да го предводи Манчестер сити, пренесува „Daily Mail“.

Loading...

Според изворот, 33-годишниот Германец може да го замени Пеп Гвардиола ако Шпанецот одбие да го продолжи договорот со „граѓаните“.

Друг кандидат за тренерската позиција во Сити е поранешниот предводник на Тотенхем, Маурисио Покетино.

Нагелсман го предводи Лајпциг од летото 2019 година. По пет кола, тимот води во Бундеслигата со 13 бода.

Зоран Стерјовски


Leave a Reply