На Табановце уапсено лице од Турција поради фалсификувани документи

Сподели со своите пријатели

Дваесет и шестгодишен жител на Трција вчера бил приведен на ГП Табановце.

Loading...

– На 01.10.2020 во 20.30 часот на Граничниот премин Табановце, поради постоење основи на сомнение за фалсификување на лична карта, од слобода бил лишен У.Б.(26) од Р.Турција, информираат од Министерството за внатрешни работи.

Тој бил предаден на полициски службеници од СВР Куманово за понатамошна постапка.

Никола Ивановски


Leave a Reply