На Табановце е приведено лице барано за издржување затворска казна

Сподели со своите пријатели

Како што информира СВР Куманово, во текот на вчерашниот ден, поточно во 12,00 часот, на Граничен Премин „Табановце“, на влез во РМ лишен е од слобода С.П.(31) од с.Желино.

Loading...

Истиот се барал за издржување казна затвор во траење од два месеци за сторено кривично дело “загрозување на безбедноста на сообраќајот”.