21.02.2017 01:21

На интернет се појави снимка од убиството на братот на лидерот на Северна Кореја (видео)


Пред неколку дена убиен е полубратот на севернокорејскиот лидер Ким Џонг Ун, а сега се појави и снимка од безбедносните камери.

На неа јасно се види се што се случувало, како и моментот кога трагично преминатиот Ким Џонг Нам во огромни болки бара помош.

Се се случувало на аеродромот во Куала Лумпур, а јасно се гледа дека тој со другите патници чекори за да се пријави на летот, додека неколку осомничени го следат.

Главната осомничена Доан Ти Хуонг е снимена како му приоѓа од зад грби како го прска со нешто како спреј или вид на отровна срела.

 


© Со преземање на содржината ги прифаќате Условите за преземање содржини
Loading...

Последни наслови

Facebook Comments