На Филипините се запали траект со 82 лица

Сподели со своите пријатели

Траект со 82 патници и членови на екипажот се запали денеска на Филипините, а најмалку 40 луѓе се спасени, соопштија тамошните претставници на крајбрежната стража.

Loading...

Акцијата за пребарување и спасување сѐ уште е во тек.

Снимката објавена од крајбрежната стража покажува пламен и црн чад како извира од траектот кај пристаништето Батангас, јужно од главниот град Манила.

Причината за пожарот не е позната.

 

 


ПРОЧИТАЈТЕ И:  Енергетската криза го „гаси“ производството на некои лекови во Европа