На аеродром во Камерун запленети 80 кобри и поскоци

Сподели со своите пријатели

Вкупно 80 живи кобри и поскоци затворени во пластични шишиња неодамна се запленети на аеродромот во Диали, Камерун, соопшти синоќа камерунската царинска служба.

Loading...

Двајца шверцери од Камерун и од Нигерија на царината пред влез во авионот за Лондон покажале дрвена кутија со фалсификувана дозвола за транспорт.

Заплената се случила ноќта помеѓу 3 и 4 декември, а на пластичните шишиња со живите змии пишувало „Отровно“.

Царината на Камерун соопшти дека тоа е прва таква заплена на аеродромот во Дуали.

Марина Илиевска

 


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *