МВР: Сите дојави за бомби во Скопје се лажни

Сподели со своите пријатели

Министерството за внатрешни работи ја известува јавноста дека се направени сите потребни проверки во врска со денешните пријави од училишта и други објекти во Скопје, кои добиле порака на електронската адреса со закана за поставена експлозивна направа, и утврдено е дека станува збор за лажни пријави.

Loading...

Веднаш по добиените пријави, од полициски службеници се преземени мерки за безбедно евакуирање на објектите, а потоа се извршени и детални проверки од тимови за антитерористички проверки и утврдено е дека станува збор за лажни пријави.


ПРОЧИТАЈТЕ И:  Димитриевски: Ќе понудиме опција која ќе им даде верба на граѓаните дека може да биде поразлично