МВР приведе лице од село Лопате барано по телеграма

Сподели со своите пријатели

Во текот на вчерашниот ден,  во 23.15 часот на ГП Долно Блаце за влез во Р.Македонијапри извршената контрола утврдено е дека лицето Р.А(50) од с.Лопате – Куманово се бара по телеграма поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „спречување службено лице во вршење службено дејствије“.

Loading...

Истиот е лишен од слобода и  предаден запонатамошна постапка.

Leave a Reply