МВР не спроведува акција во Слупчане и Ваксинце, потврди Котевски

Сподели со своите пријатели

Во изјава дадена за порталот Република, портпаролот на МВР, Иво Котевски, ги отфрли сите шпекулации дека се работи за координирана акција на полицијата за сузбивање на терористички формации во Општина Липково, поточно во селата Ваксинце и Слупчане.

Loading...

– Министерството за внатрешна политика, чиј портпарол сум јас, утринава не сроведува никаква антитерористичка акција – вели Иво Котевски.

Во разговор со локалните жители од Липково, дознаваме дека утринава во општината е отворена ловна сезона на птици, и оттука и пукањето со ловечка муниција.


Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.