Му влета на новинар додека известуваше во живо и ги покажа градите (ВИДЕО)

Сподели со своите пријатели

Тема: Преодниот период во Италија. Фудбал. Топки.

Loading...

Од терен известуваше спортскиот новинар Танкреди Палмери.

Додека тој зборуваше за трансфери и анализираше колку еден клуб се засилил или како може да се засили, му пријде една госпоѓа која случајно слушнала како новинарката го изговара името на нејзиниот омилен клуб, Хартс од Единбург.

Наташа сѐ уште била обземена од победничкото лудило викендов со победата на Хартс од 3:0 над градскиот ривал Хибернијан, па на репортерот му покажа каде го истетовирала клубот.

Во последен момент со рака ја покри сцената каде таа вади ги вади градите.

– Вака изгледа кога навивачка ќе ви упадне во кадар и на цела Италија од се срце ќе ѝ ја покаже својата гордост. Би рекол, од длабочините на нејзините гради – напиша новинарот.

ПРОЧИТАЈТЕ И:  Гинисов рекордер во неспиење: 11 дена параноја и халуцинации (ВИДЕО)

 

Loading...