23.11.2019 10:37

МРК Куманово утре го пречекува Вардар Неготино


Ракометарите на Куманово утре со почеток во 18:30 часот на домашен терен ќе ги одмерат силите со Вардар Неготино во рамките на 9то коло од Првата машка ракометна лига.

Кумановци досега имаат четири победи, два порази, но и два нерешени меча по одиграните осум кола.

loading...

Тоа ги става на една позиција пред утрешниот противник, од кој се подобри за два бода.


© Со преземање на содржината ги прифаќате Условите за преземање содржини
Loading...

Последни наслови

Facebook Comments