Моментот кога шефот на ОН сфати дека чита погрешен говор (ВИДЕО)

Сподели со своите пријатели

Генералниот секретар на ОН предизвика смеа кај присутните на самитот за климата COP27 кога почна да чита од погрешни говори.

Loading...

„Мислам дека ми дадоа погрешен говор“, рече Антонио Гутереш.

Неговите колеги набрзо му ги донесоа точните документи, а Гутереш објасни дека се состанува со група млади делегати подоцна во текот на денот и дека тоа е говор за тој настан.

 


ПРОЧИТАЈТЕ И:  Тројца полицајци ранети во напад на бомбаш самоубиец во Индонезија