Момче е пронајдено мртво во шумата, полицијата објави фотографија: Една мајка погрешно помислила дека е нејзин син

Сподели со своите пријатели

Полицијата во Лас Вегас објави нова, дигитално подобрена фотографија од момче чие тело беше пронајдено на патека во шумата во близина на градот во петокот наутро.

Loading...

Фотографијата е добиена од полицијата во Лас Вегас од Националниот центар за исчезнати и експлоатирани деца додека работат на нејзино идентификување.

– Од наставниците се бара да обрнат внимание на оваа нова, дигитално подобрена фотографија. Детективите веруваат дека жртвата е стара меѓу осум и 12 години, тешка е 55 килограми и е висока 149 сантиметри. Поради локацијата на телото, жртвата можеби живеела во Лас Вегас, Пахрумп, Бејкер или други околни градови – соопшти полицијата.

Една жена претходно по грешка ја идентификуваше жртвата како нејзиниот осумгодишен син. Имено, таа ја објави полицијата откако беше објавен првиот цртеж и го идентификуваше откако ги видела фотографиите од телото.

 

 

Во саботата наутро, откако полицијата одржа прес-конференција во врска со откривањето на телото, официјалните лица добија информација дека момчето, за кое мислеа дека е мртво, всушност кампувало заедно со неговиот татко и 11-годишниот брат.

Loading...

– Тие кампуваа во област на централна Јута каде што нема опсег – додаде полицијата.

Полициските службеници потврдија дека момчињата и нивниот татко се безбедни.

Детето било прогласено за мртво на самото место

Момчето е пронајдено како лежи на патеката околу 7:45 часот во петокот во пошумено подрачје. Неговото тело го пронашол еден планинар. Работниците на брзата помош констатирале смрт на лице место, пренесува Си-Ен-Ен.

Властите сè уште не објавија информации за повредите на телото, додека причините и деталите за смртта ќе бидат соопштени од канцеларијата на округот Кларк.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *