17.04.2019 16:04

Млад кумановец ќе одговара за напад врз полицаец


СВР Куманово поднесе кривична пријава против М.Д.(22) од Куманово поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „напад врз службено лице при вршење работи на безбедноста“.

Како што информираат од Министерството за внатрешни работи, на 07.04.2019 година околу 04.10 часот на ул.„Михајло Пупин“ во Куманово пријавениот физички нападнал полициски службеник, кој вршел службени дејства.

loading...

© Крадењето авторски содржини е забрането со закон. Преземањето на текстови и изјави во авторска сопственост на порталот Кумановски Муабети е дозволено делумно, со задолжителен хиперлинк до содржината која се пренесува. Секое преземање фотографија означена со лого, без претходна согласност со Кумановски Муабети, е строго забрането!

Последни наслови

Facebook Comments