МКК Куманово утре го пречекува МЗТ

Сподели со своите пријатели

Кошаркарите на Куманово утре на домашен терен го играат натпреварот од шестото коло сезонава, а за противник го имаат МЗТ Уни Банка.

Loading...

Кумановци влегуваат како фаворити во мечот и апсолутен лидер на табелата кој од почетокот не бележи ниту еден пораз.

Од друга страна гостинскиот состав забележа два порази оваа сезона и три победи.

Мечот се игра во спортската сала на СОУ „Перо Наков“ со почеток од 19:00 часот.

Никола Ивановски

ПРОЧИТАЈТЕ И:  ЖКК Куманово утре против Пробаскет