Минус три килограми за пет дена со сок

Сподели со своите пријатели

Ако дознаете дека има вкусна комбинација која гори калории,Дали веднаш ќе ја побарате?! Реторичко прашање со намигнување. Таков сок не само што постои, но и додека гори калории, му обезбедува на телото витамини и минерали. Со него можете да симнете три килограми за помалку од пет дена.

Како што рековме, овој сок се подготвува само од три состојки и помага за согорување на калориите додека го полни телото со енергија. Освен тоа го подобрува варењето и можете да го користите за исфрлање на вишокот течности и токсини од телото.

Loading...

Потребни ви се само 1 китка магдонос, лимон и 1 чаша вода

Исечете го магдоносот, додадете сок од лимони и конечно налејте водата. Вашиот чудесен сок е подготвен за пиење! Пијте го сепак на гладен стомак секој ден – и само во текот на пет дена. Потоа треба да одмарате десет дена.
Магдоносот е еден од најсилните антиоксиданси кои ни се познати и е богат со антиоксиданси како бета каротин, зеаксантин и витамините Ц, К и Е. За придобивките од лимони знаете одлично, а водата е секогаш незаменлива.


Leave a Reply