12.05.2015 22:20

Министерката за внатрешни работи Гордана Јанкуловска даде оставка


Како што јавува Алсат-М телевизијата и Министерката за внатрешни работи, Гордана Јанкловска вчера поднела оставка од функцијата.

Оставката доаѓа по еднонеделните протести организирани по информациите што ги објави опозицијата, а кој според нив докажуваат дека министерката била инволвирана во обидот да се прикрие убиството на Мартин Нешковски.

loading...

Освен во овој случај, Јанкуловска е една од главните личности и во останатите „бомби“ што минатите три месеци ги објавува СДСМ.

Оставката на Јанкулоска е само три дена по акцијата во Куманово во која загинаа осум полицајци

 


© Со преземање на содржината ги прифаќате Условите за преземање содржини
Loading...

Последни наслови

Facebook Comments