12.05.2019 01:12

Мила Трајковиќ најдобра ракометарка на Ф4 турнирот од Купот на Македонија (ФОТО)


Левото крило на Женскиот ракометен клуб Куманово ја доби наградата за најдобра ракометарка на завршниот Фајнл фор турнир во македонскиот ракомет.

loading...

Младата ракометарка на Куманово вели дека сега на ред е победа и во Првата лига.

– Задоволна сум многу од мојата екипа, се трудевме, го пруживме својот максимум и стигнавме до нашата посакувана цел. Добро беше, чувството е неверојатно, посакувам на секој да доживее барем еднаш во животот едно вакво чувство, една ваква еуфорија, изјави Трајковиќ.


© Со преземање на содржината ги прифаќате Условите за преземање содржини
Loading...

Последни наслови

Facebook Comments