Мигранти се обиделе да се шверцуваат, откриени во воз на Табановце


На железничкиот Граничен премин Табановце вработени во „МЖ-Транспорт„ вчера пријавиле дека на излез од Македонија во товарен воз кој сообраќал на релација Грција – Унгарија забележале тропање во некој од контејнерите.

Откако биле отстранети пломбите во еден од вагоните натоварен со контејнери биле пронајдени четири лица мигранти од Авганистан: А.Б.К.(20), O.M.(30), A.З.(19) и С.И.(33).

Loading...

Тие биле однесени во транзитниот камп Табановце за понатамошна постапка.


© Со преземање на содржината ги прифаќате Условите за преземање содржини

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *