Миа Калифа заминува во предвремена пензија (видео)

Сподели со своите пријатели

Со жалење ги зивестуваме сит емажи дека познатата актерка од филмовите за возрасни, Миа Калифа оди во предвремена пензија.

Се чини дека никој не е рамнодушен кон Миа Калифа, една од најпоскауваните, но и најомразените порно актерки на планетата. Иако во индустријата за возрасни филмови беше доста кратко, сепак бргу се искачи на скалата на масовна популарност и дури влезе во поп културата.

Но, сепак, иако свесна дека со тоа ќе растажи многумина, пред се мажи, Миа одлучила да се пензионира, барем што се однесува до порно индустријата.

Дваесет и тригодишната Либанка, родена во Америка сега себе се нарекува „ѕвезда на социјалните мрежи“. Не знаеме што таа работа точно подразбира, но очигледно и оди добро, ако се земе во предвид дека на „Инстаграм“ ја следат над 300 илјади фанови.

Калифа во порно филмовите официјално играше само три месеци.

Изгледа дека тоа беше моја бунтувачка фаза од животот. Не е тоа за мене. Се опаметив – рекла Калифа.

Калифа ја поврзуваа со познати рапери и спортски ѕвезди, но таа ги отфрлуваше сите медиумски шпекулации.

[wpdevart_like_box profile_id=”1414421878780055″ connections=”show” width=”300″ height=”550″ header=”big” cover_photo=”show” locale=”en_US”]

Loading...

 


Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.