26.08.2019 05:30

Миа Калифа открива зошто носела хиџаб во познатата сцена поради која ја напушти порно индустријата

Facebook Twitter Google+

Поранешната порно ѕвезда Миа Калифа открива што се случило кога ја снимила познатата хиџаб сцена што ја принуди да ја напушти порно индустријата.

Нејзината кариера можеби не траеше долго, но Миа Калифа со години важи за една од најпознатите и најдобри порно актерки во светот.

loading...

Ова е потврдено и со пребарувања на популарни сајтови, како на пример PornHub каде Миа е секогаш на врвот на листата.

Сепак, причината зошто Миа ја напушти порно индустријата толку брзо е познатата сцена во која таа носеше хиџаб.

Покрај тоа што го повлече себеси гневот на сите припадници на муслиманската вера, верските организации, таа беше во можност да ги замрзне најстрашните – припадници на Исламската држава, кои дури и се закануваа со смрт.

Сега, за прв пат, таа зборуваше за тоа што точно се случило на сетот.

„Јасно им реков дека ќе ме убијат ако ме натераат да ставам хиџаб“, рекла таа во интервју за „Хард ток“ на БиБиСи.

Водителот ја праша зошто не рекла да застанат.

– Се исплашив. Цело време знаев дека никој не може да ме натера да го сторам тоа. На крајот на краиштата, ако ме принудија, ќе беше силување. Но, без оглед на тоа, бев исплашена и прифатив.

Таа го опиша тој вид на страв со нешто што повеќето го имаме во нашиот секојдневен живот.

loading...

– Дали понекогаш се плашите од мислата за тоа како би изгледал вашиот живот ако бевте бестрашни? Тоа е како кога ве прашаат во ресторан каква е храната, а вам не ви се допаѓа, па замолчете и кажете дека е добро. Па, така беше и во таа сцена “, заклучи таа.


© Со преземање на содржината ги прифаќате Условите за преземање содржини
Loading...

Последни наслови

Facebook Comments