Метео новогодишна прогноза на УХМР

Сподели со своите пријатели

За време на Новогодишнта ноќ во земјава ќе преовладува претежно ведро и многу студено време со слаб ветер од северен правец, јавува УХМР.

Температурата на воздухот ќе се движи во интервалот од ‐13 до ‐5 сепени.

До сабота времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Дневните температури ќе бидат во благ пораст.

Од недела следува период на променливо облачно време со повремени врнежи од дожд и снег, а на повисоките места и планините од снег. Врнежите ќе бидат со променлив интензитет.


Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.