Мега чоколадна торта – задоволство што го барате! (ВИДЕО)

Сподели со своите пријатели

Вкусна и многу чоколадна торта со два крема и меки кори од бисквити.

Loading...

Состојки за кората:

9 цели јајца

9 лажици брашно

9 лажици кристален шеќер

3 лажици какао

9 лажици масло

9 лажици вода

Loading...

1 прашок за пециво (10 g или 12 g што ќе се подели на 3 корици)

Фил 1:

250 мл слатка павлака

200 гр црно чоколадо

Фил 2:

1л чоколадно млеко

120 гр пудинг од чоколадо (3 кеси)

5 лажици кристален шеќер

Loading...

100 гр црно чоколадо

250 гр маргарин или путер

100 гр шеќер во прав

 

 

Подготовка:

Прво го правиме првиот фил.

Loading...

Загрејте ја слатката павлака да биде топла, но да не зоврие.

Прелијте со скршеното чоколадо и мешајте додека сè не се стопи и соедини, станува како глазура.

Оставете да се олади на собна температура, а потоа ставете го во фрижидер.

Веднаш направете уште еден фил.

Измешајте пудинг и кристален шеќер со 200 мл ладно чоколадно млеко и остатокот од млекото ставете го на среден оган да се загрее и нежно се вари.

Кога ќе зоврие, варете го пудингот и мешајте додека не се згусне, а потоа тргнете го од оган, додадете го чоколадото и мешајте додека не се стопи, па покријте го со фолија и оставете да се излади.

Loading...

Потоа направете прекривка. Вклучете ја рерната на 200 степени.

Изматете 3 белки со 3 лажици шеќер и постепено додавајте 3 жолчки, 3 лажици вода и 3 лажици масло.

На крај измешајте 3 лажици брашно, 1 лажица какао и третина прашок за пециво.

Ставете хартија за печење во плех обложен со дијаметар од 28 см, а потоа истресете ја целата маса на кора, израмнете и печете 15 минути.

Повторете ја постапката уште 2 пати.

Loading...

Кога ќе се оладат и корите и филовите, продолжете да ја правите тортата.

Изматете го маргаринот со шеќер во прав додека не се запени, со миксер малку скршете го изладениот пудинг, па додадете го маргаринот и шеќерот во пудингот и изматете сè заедно.

Извадете го првиот фил од фрижидерот (треба да стои неколку часа и може да се направи ден претходно) и изматете го со миксер. Ако е малку поретка, промешајте ја подолго и ќе стане кремаста.

Пополнете ја тортата – кора, фил II, фил I, кора, фил II, фил I, кора и остатокот од фил II, премачкување на горниот дел и околу целата торта.

 

Loading...


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *