„Мажите се плашат од мене, велат дека сум премногу мускулестa за девојка” (ВИДЕО)

Сподели со своите пријатели

Жена позната по својата извонредна сила и импресивни мускули им одговори на мажите кои и велат дека е убава, но премногу мускулеста за девојка.

Loading...

Имено, Хантер, позната на ТикТок како @musclemummy, сподели видео во кое откри што слушнала за нејзиниот изглед од различни мажи.

Иако во нејзиното видео кое собра 4,5 милиони прегледи, во позадина се слуша песната Heartbroken на рок групата Т2, јасно е дека Хантер воопшто не е тажна поради грдните коментари кои ги добива на интернет, пишува Mirror.

Обожавателката на фитнесот веднаш ја пофалија нејзините следбеници и рекоа дека им се допаѓа нејзиниот позитивен и самоуверен став, а многумина ја потсетија дека проценките обично носат оние кои се плашат од нејзините неверојатни физички способности и ја пофалија што не ги сфаќа премногу сериозно таквите критики.

„Мојот поранешен дечко не ми дозволи да вежбам затоа што не сакаше да бидам поголема од него”

“ Не грижете се, сето тоа е нивна несигурност и мрзеливост“, коментира еден корисник, додека друг додаде: „Тие едноставно не сакаат девојки кои се посилни од нив затоа што со нив не се чувствуваат доволно мажи. Нивната машкост е во прашање!“

 

@musclemommyy Like igaf #fyp #womenwholift #strongwomen ♬ original sound – Lewis Robbo Robinson

Loading...