11.09.2019 09:05

Мажите откриваат кои се трите зборови кои за време на секс сакаат да ги слушнат од партнерката

Facebook Twitter Google+

Мажите конечно открија што сакаат да слушнат од партнерот за време на сексот, и изгледа дека многу добро реагираат на комплиментите, пренесува Дејли Стар онлајн.

– Кои зборови ве возбудуваат најмногу во спалната соба? – се појави прашање на оваа страница на која беа понудени четири одговори.

loading...

„Тоа е добро чувство“ или „Колку е добро ова“ е фраза која доби најмногу гласови, дури 29%.

„Те сакам“ е опција која доби 26% од гласовите.

Предизвик од 28 дена кој ветува уживање во сексот: Дали би можеле да го исполните?

„Толку ти е голем“ е опцијата што освои 23% од гласовите, додека изразот „Те молам не застанувај“ го претпочитаат 22% од мажите.

Претходно оваа година, еден британски таблоид спроведе истражување за тоа какви фрази мажите најмногу мразат да слушнат за време на акција во креветот, а 36% од анкетираните испитаници се определиле за „Дали веќе влезе?“.


© Со преземање на содржината ги прифаќате Условите за преземање содржини
Loading...

Последни наслови

Facebook Comments