09.07.2019 13:33

Предизвик од 28 дена кој ветува уживање во сексот: Дали би можеле да го исполните?


Корисниците на Редит составија листа од чудни работи кои паровите треба да ги направат за 28 дена за да го зачинат својот сексуален однос. Дали вие можете да исполните вакво нешто?

Доколку ви е потребен малку оган во креветот, тогаш овој предизвик е вистински избор за вас.

loading...

ПОБИЗАРНО НЕ МОЖЕ ДА БИДЕ: За овие секс закони сигурно не сте слушнале

Некои апрови веќе потврдиле дека списокот на секси игри допрел до развој на нивната блискост и значително допринел за нивното повторно зближување.

Предизвикот од 28 дена секс дава можност партнерите да ја изразат својата скриена страна, како и да истражат нови техники за уживање.

Во неодамнешниот пост на 25-годишник на Редите наведено е дека со девојката е осум години.

Најновата секс поза „полжав“ ги збудале паровите ширум светот

– Иако ни е густ работниот распоред, одлучивме да го исполниме 28-дневниот секс предизвик. Значи нема работа, нема циклус, нема деца, нема ништо, напишал и додал дека нивната решеност да имаат секс скоро секој месец била конечна.

Еве што овој пар, но и сите кои го прифатиле предизвикот морале да прават.

Колку време од животот трошиме на секс?

loading...

1. Секс на јавно место

2. Играње во скутот на партнерот.

3. Секс во автомобил.

4. Задоволете го партнерот анално носејќи „страп-он дилдо“.

5. Еден цел ден не носете долна облека.

Недостатокот на секс влијае негативно врз женското тело

6. Водете љубов додеа завесите се отворени.

7. Пробајте да го одложите оргазмот.

8 Сексајте се во секоја соба во станот или домот.

9. Секс со играње улоги

loading...

10. Заменете ги улогите, доминантниот партнер да биде оној што ќе е потчинет.

10 одговори на интересни прашања за сексот

11. Секс во шума.

12. Сликајте го партнерот и сочувајте ги неговите секси фотографии.

13. Секс во гардероберот на некоја продавница.

loading...

14. Врзете го партнерот пред сексот.

15. Секс на отворено.

8 неверојатни сексуални фетиши за кои досега немате слушнато.

16. Пробајте шлапкање во сексот.

17. Искористете секс играчки.

loading...

18. Секс преку телефон.

19. Водете љубов пред други.

20. Врзете ги очите на партнерот пред сексот.

5 најголеми машки сексулани стравови

21. Секс пред огледало.

loading...

22. Користете лисици во текот на сексот.

23. Секс на плажа.

24. Јадете и пијте во креветот.

25. Облечете костим.

5 секс тајни кои секоја жена треба да ги знае

loading...

26. Секс на брзина.

27. Пробајте нова секс поза.

28. Секс на машина за перење додека таа работи.

Photo by Walid Riachy from Pexels


© Со преземање на содржината ги прифаќате Условите за преземање содржини
Loading...

Последни наслови

Facebook Comments