Маж во Јапонија загина на ескалатор

Сподели со своите пријатели

Еден човек почина откако неговата јакна била фатена во ескалатор на станица во источна Јапонија, соопшти денеска јапонската полиција.

Loading...

Персоналот на железничката станица Мито го пронашол Мамору Сузуки, 72-годишен жител на Хитачи, префектурата Ибараки, колабирал, но сè уште бил свесен околу 21 часот по локално време во вторникот, со задниот дел од неговата јакна фатен во оградата на ескалаторот, јавува Кјодо.

Сузуки подоцна паднал во несвест и бил прогласен за мртов во болницата каде што бил пренесен.

Причината за неговата смрт останува неутврдена, а полицијата ги прегледува снимките од безбедносните камери на станицата, наведува јапонската агенција.

ПРОЧИТАЈТЕ И:  Вучиќ: За три до четири месеци ќе биде најлошата ситуација од 1945 година.