Маж се обиде да готви користејќи симулатор кој произведува менструални болки, резултатите се урнебесни (ВИДЕО)

Сподели со своите пријатели

Дариус Ковингтон (@ dariuscovington77) бараше одговор на прашањето што момците никогаш нема да можат целосно да го разберат: колку е болно за жените кои поминуваат низ менструација?

Loading...

Слично како и другите мажи кои пробале симулатор за раѓање, за да добијат дури и нејасна идеја за тоа какво мачење треба да трпат жените, овој Tик Токер исто така закачи симулатор за менструални болки додека правеше ручек. Неговите резултати не беа одлични, но тие се смешни за оние што гледаат.

Прво, симулаторите за болка и породувањето се токму истата работа. Тие се познати како машини за транскутана електрична нервна стимулација (ТЕНС), првично дизајнирани за ублажување на болката. Меѓутоа, кога играте со поставките, може да нанесете доста исцрпувачка болка.

 

 

Дариус првично го постави симулаторот за менструација на три нивоа и веднаш се бореше додека се обидуваше да го преполови јајцето. Сепак, се поклони на притисокот, тој се пресели на петто ниво – и на крајот го допре подот.

Се испостави дека тој веќе го испробал, тој дури го прилагодил на шесто ниво со четири влошки на горниот и долниот дел на стомакот. Додека викаше од болка, тој праша: „Значи, жал ми е, дали секогаш го преживувате ова?“

Loading...

На подоцнежното видео, тој повтори. „Ова ќе биде последен пат, бидејќи не можам повеќе“, предупреди тој, пред да вреска и да вика од агонија.

Во 2019 година, МТВ ги тестираше машините и на мажи и на жени, а една жена рече дека ви создава „физичка болка, но не и емотивна“.

Друг рече: “Дефинитивно го почитувам она што момците го поминаа сега, но морам да кажам дека тоа воопшто не се споредува со периодот. Тоа е многу болно, но на сосема поинаков начин.

Клиповите на Дариус собраа милиони прегледи, добивајќи пофалби за обидот да разберат низ што поминуваат жените, иако не е баш исто. “Кој и да ве воспитал, го сторил тоа правилно. Ве цениме што се обидувате да разберете и сочувствувате”, напиша еден корисник.

 

 

@dariuscovington77This was THE WORST 😂😂 ##fyp ##funny ##fail ##failarmy ##trending ##foryoupage ##relatable ##laugh♬ Say So (Instrumental Version) [Originally Performed by Doja Cat] – Elliot Van Coup


Loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *