Маж и жена отишле на свингерска забава, но таму ги пречекало пријатно изненадување

Сподели со своите пријатели

Пар од Њу Џерси, Венди и Рајан Негланд јавно зборуваат дека се свингери и дека нивниот брак е „отворен“.

Loading...

Во таа средина, тие ги воспитувале и своите две деца, 22-годишната Моли и три години помладиот Дерек. Парот не само што не ги криел своите приватни преокупации, туку се дрзнале да напишат колумна за еден локален весник во Њу Џерси за сексуалните слободи и семејниот живот без никакви тајни.

 

 

Сепак, една тајна морало да постои. И тоа било изложено во најлош можен момент.

– На 18-годишна возраст, Моли истетовирала голема роза на раката, а една година подоцна направила уште две на своето тело. Тешко ми беше да се согласам со неа кога посака да има тетоважа под грб, но таа секогаш беше добра девојка, во никој случај промискуитетна и тешка. Јас и дадов зелено светло за некои кинески букви што ги истетовира во област што може да се карактеризира дури и како интимно. И сопругот го виде тоа, таа му го покажала. Тој замавна со раката неволно, но сепак го надминавме тоа сознание. И тогаш, два месеци подоцна, скоро имавме срцев удар – пишува Венди во една од колумните, а го пренесува Daily Record од Њу Џерси.

Тие добиле покана за приватна свингерска забава пред 20 дена од луѓе кои ги познавале половина живот.

Loading...

– Бидејќи сите чекавме со месеци ова со короната да помине малку, едвај чекавме да одиме на забавата. Само луѓе кои се вакцинирани дојдоа и тоа беше сосема во ред за мене. На забавата имаше осум парови, а двајца дојдоа подоцна и со маски на лицата. По околу еден час, кога сите се опуштивме, се отсеков. На задниот дел на девојката која стоеше на еден метар од мене, видов идентична тетоважа што ја има нашата Моли. Ни таа не можеше да нè препознае затоа што носевме „венецијански“ маски. Јас го плеснав Рајан по раката да се сврти и да погледне. Застана и молчеше. Ми рече дека треба да видиме дали е тоа Моли. Бидејќи не се осмелуваше да ја симне маската, ја натеравме да започне разговор и веднаш го препознавме нејзиниот глас. Со неа излеговме во друга просторија. Не и беше непријатно. Ни рече дека веќе три години може да оди на таква забава со своето момче затоа што знае дека и ние го правиме тоа. Некои парови се очигледно исти познаници. На нас, оваа забава ни преседна, а таа остана – додаде Венди.

 

 

Утрото, сите седнале на масата и разговарале за сè.

– Одлучивме да ја прекинеме нашата пракса на некое време. Исто така, ја советувавме Моли да се обиде да најде нови преокупации со нејзиното момче, иако се сомневам дека ќе не сослуша. На крај, кои сме ние да и кажеме нешто, кога го правевме тоа до вчера. Она што ми беше најважно, разговаравме за некои други теми, мислам дека тоа беше единственото што никогаш не ни призна дека работи – истакна Венди.

Некои луѓе ја прашаа во коментарите дали се плаши дека Моли ќе оди уште подалеку од нив двајцата.

– Не верувам. Таа е добро воспитано дете. Дека ги сака истите работи како нас, не ме изненадува. Заедно одевме на нудистички плажи, секогаш имавме физичка слобода во куќата да правиме што сакаме. Единствена надеж ми е дека тие повеќе нема да кријат некои работи од нас – додаде Венди Негленд.

Loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *