Маск: Рецесијата би можела да трае до 2024 година

Сподели со своите пријатели

Извршниот директор на Тесла и милијардер Илон Маск денеска изјави дека мисли дека рецесијата ќе трае до пролетта 2024 година.

Loading...

„Само погодување, но веројатно до пролет 24“, напиша Маск на Твитер откако некој го праша колку долго ќе трае рецесијата.

Маск во средата изјави дека во услови на ослабена глобална економија е малку потешко да се задоволи побарувачката за електрични возила, а еден ден подоцна акциите на Tesla паднаа, пишува Ројтерс.

Сите информации за економско-енергетската криза во Македонија, регионот и светот можете да ги прочитате ТУКА.


ПРОЧИТАЈТЕ И:  Ерозија на демократијата во демократските земји