Мартинијан оди во 5. круг од „Ѕвездите на Гранд“

Сподели со своите пријатели

Кумановецот Мартинијан Кириловски е на добар пат оваа сезона да блесне во големото финале на српското музичко натпреварување „Ѕвездите на Гранд“.

Loading...

Под менторство на Јелена Карлеуша, убавиот кумановец го маѓепса жирито со гласот и изгледот и успеа да се пласира во петтиот круг од натпреварување.

Додека го исчекуваме емитувањето на тој дел од шоуто, послушајте го неговиот последен настап и уживајте во неговите музички квалитети.

MARTINIJAN KIRILOVSKI – VOLIM OSMJEH TVOJ ( TOSE PROESKI ) 3 KRUG ZVEZDE GRANDA. MENTOR: Jelena Karleuša ❤Posebno hvala: Ivana Peters ❤TODOR TOSE PROESKI! ❤SPECIAL THANKS TO: Boutique DiVaio#zvezdegranda #grandproduction

Публикувахте от Мартинијан Кириловски в Понеделник, 8 април 2019 г.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *