Мартинијан Кириловски освои второ место на „МакФест“

Сподели со своите пријатели

Кумановецот Мартинијан Кириловски со својата песна „Вистина“ го освои второто место на престижниот фестивал „МакФест“ чија финална вечер се одржа вчеравечер во Штип.

Loading...

Музиката и текстот на песната се на Ристо Самарџиев, а аранжманот на Давор Јордановски. Мартинијан за овој настап ги здружи силите и со дел од бендот Трио Зез кој е еден од најпопуларните млади бендови во Куманово.

 

 

Александар Тодоровски е победник на фестивалот, додека третото место ѝ припадна на младата штипјанка Марија Данева.

Годинава на „Макфест“ се одржа во спортско-рекреативниот центар „Аква бела ресорт“ во Штип.

Во продолжение можете да го погледнете и видео записот на песната „Вистина“ со која се претстави Мартинијан.

Loading...