Мартија повторно успешна на настапот на ”Ѕвездичките на Пинк” (видео)

Сподели со своите пријатели

Со зборовите ” ова е малата Македонка” започна настапот на Мартија Станојковиќ од Куманово на познатото српско шоу ”Ѕвездичките на Пинк” што секоја сабота се емитува во неколку екс Ју – републики.

Loading...

Мартија (11) за својот настап овојпат ја избра песната ” Take me to church” од ирскиот пејач Хозиер и успеа да ги крене на нозе членовите на жирито и така да обезбеди пласман за понатамошните натпреварувања на Пинк ТВ.

 


Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.